سامانه خبری تبریز 2018
کد خبر : ۴۷۶
موضوع خبر : گردشگری
تاریخ انتشار خبر : دوشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۵۹:۱۴ بعد از ظهر
چاپ خبر
در فستیوال بین المللی تئاتر
نمایش پاشا به عنوان نماینده تبریز 2018 به جشنواره بین المللی تئاتر آنکارا دعوت شد.

نمایش پاشا به عنوان نماینده تبریز 2018 به جشنواره بین المللی تئاتر آنکارا دعوت شد.
نمایش «پاشا» در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی ضمن کسب بهترین اثر، جوایز بخش های مختلف پوستر، آهنگسازی، بازیگری، نویسندگی و کارگردانی را از آن خود کرد.
این نمایش که با روایتی نو از دوران قحطی و مبارزات مشروطه در تبریز به زبان ترکی اجرا می شود، پیش از این به عنوان تنها اثر برگزیده استانی به بخش رقابتی سی و ششمین جشنواره تئاتر کشور راه یافته بود.
"وحید شیرزاد" بازیگر نمایش پاشا به عنوان یکی از سه بازیگر برگزیده کاندیدای دریافت جایزه بهترین بازیگری سی و ششمین جشنواره‌ی بین المللی تئاتر فجر شد. همچنین پوستر نمایش پاشا از تبریز به عنوان یکی از
۶۳ پوستر تئاتر از ۳۳ طراح گرافیک منتخب سی و ششمین جشنواره‌ی تئاتر فجر برای حضور در نمایشگاه اسپند شد."پاشا" با پرداختن به نقش و سهم چشمگیر زنان در شکل گیری مبارزات مشروطه روایتی جدید از مشکلات و زندگی مردم عامی تبریز در این دوران بیان می کند.این نمایش نوشته "اکبر شریعت" به کارگردانی "نازیلا ایران زاد بنام" و آهنگسازی "شاهرخ پناهی فرد" اجرا می شود. گفتی است، فستیوال بین المللی تئاتر آنکارا از ۵ فروردین تا۱۵ فروردین در شهر آنکارا برگزار خواهد شد.

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع " سامانه خبری تبریز 2018 " مجاز است.